LOADING

Type to search

Actualitat Coronavirus Ribes

Les noves altes alliberen llits a Sant Camil

L’Hospital de Sant Camil ha donat 14 altes en les darreres 24 hores, que sumen a les 20 de les 48 anteriors. És a dir, en tres dies n’ha lliurat 34. Per contra, el registre d’avui també presenta cinc defuncions més.

Dilluns passat, Sant Camil tenia 170 pacients amb patologies respiratòries acusades pròpies del coronavirus; avui dissabte, en són 127. Els 43 ingressats menys són, fonalmentalment, altes a malalts ja curats o que ja no necessiten ingrés hospitalari i poden passar la quarantena a casa. A data d’avui, el centre ha donat 81 altes des que en va signar la primera dimarts 24 de març.

En els sis dies d’aquesta setmana, però, l’hospital de Sant Pere de Ribes ha lamentat quinze morts entre els seus ingressats. A data d’avui, 32 persones han perdut la vida a les seves habitacions, a causa de la Covid-19.

DiaIngressatsMortsAltes
Divendres 2033
Dissabte 21432
Diumenge 22542
Dilluns 23683
Dimarts 2410741
Dimecres 2510354
Dijous 2610367
Divendres 27113817
Dissabte 28138919
Diumenge 291631020
Dilluns 301701723
Dimarts 311591737
Dimecres 11641947
Dijous 21552254
Divendres 31352767
Dissabte 41273281
Dades acumulades

Llegeix totes les notícies a CORONAVIRUS HORA A HORA