LOADING

Type to search

Actualitat Coronavirus Ribes

Sant Camil baixa dels 100 ingressats

Una infermera a l’UCI de Sant Camil, fa uns dies

L’Hospital de Sant Camil manté la tendència dels darrers dies i, per primer cop des de poc després que esclatés la crisi del coronavirus, ha baixat dels cent ingressats. Ahir en tenia 128 i avui, 98. Trenta menys en només 24 hores. Per contra, el centre ha lamentat quatre morts més.

Comença a haver-hi llum al final del túnel. Després d’haver arribar als 170 ingressats amb malalties vinculades al coronavirus fa només deu dies, Sant Camil en registra avui 98. En les últimes 24 hores ha viscut el descens més important des que va començar la crisi. Això permet al centre disposar de nous llits i reduir lleugerament la tensió, si bé encara es viu amb una cursa a contrarellotge i amb un sobreesforç per part del conjunt dels professionals per salvar vides.

La major part del descens d’avui correspon a altes donades pels metges i, només algun cas puntual, a canvi de centre hospitalari. En les últimes 24 hores s’han donat 32 altes, que en sumen un total de 153.

Amb les quatre defuncions registrades avui, ja s’han produït 45 en tres setmanes.

Sant Camil
DiaIngressatsMortsAltes
Divendres 2033
Dissabte 21432
Diumenge 22542
Dilluns 23683
Dimarts 2410741
Dimecres 2510354
Dijous 2610367
Divendres 27113817
Dissabte 28138919
Diumenge 291631020
Dilluns 301701723
Dimarts 311591737
Dimecres 11641947
Dijous 21552254
Divendres 31352767
Dissabte 41273281
Diumenge 51273588
Dilluns 61273593
Dimarts 713139102
Dimecres 813940103
Dijous 912840112
Divendres 1012841121
Dissabte 119845153
Dades acumulades


Llegeix totes les novetats a CORONAVIRUS HORA A HORA