LOADING

Type to search

Actualitat Coronavirus Ribes

Sant Camil ja ha tramitat més de 100 altes

El nombre d’altes a l’Hospital de Sant Camil no para de créixer. En consonància amb la tendència d’arreu del país –en què el percentatge de curacions està augmentant exponencialment–, al centre de Sant Pere de Ribes també hi ha una línia en constant augment. Fa tot just dues setmanes, l’hospital va donar la primera alta i avui s’ha superat ja el centenar i ha arribat als 102.

En les darreres 24 hores s’han donat nou altes a Sant Camil. però, per contra, també s’han hagut de lamentar quatre morts, que situen la xifra de defuncions pel coronavirus en 39. Actualment, al centre hi ha 131 ingressats per malalties respiratòries vinculades a la Covid-19.

Sant Camil va rebre ahir dos dels quatre respiradors que ha fabricat la companyia automobilística Seat a Martorell. Els altres dos arribaran en els propers dies. Tots quatre aparells han estat adquirits per l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes. El personal del centre també ha estrenat aquests dies les viseres i ganxos obreportes produïts en 3D pel grup en xarxa Coronavirus Makers. Llegiu la notícia aquí i veieu el vídeo de les proves del respirador.

DiaIngressatsMortsAltes
Divendres 2033
Dissabte 21432
Diumenge 22542
Dilluns 23683
Dimarts 2410741
Dimecres 2510354
Dijous 2610367
Divendres 27113817
Dissabte 28138919
Diumenge 291631020
Dilluns 301701723
Dimarts 311591737
Dimecres 11641947
Dijous 21552254
Divendres 31352767
Dissabte 41273281
Diumenge 51273588
Dilluns 61273593
Dimarts 713139102
Dades acumulades

Llegeix totes les novetats a CORONAVIRUS HORA A HORA