LOADING

Type to search

Actualitat Coronavirus Ribes

Sant Camil rep respiradors, viseres i ganxos obreportes

Sanitaris de Sant Camil, amb les noves viseres produïdes per Coronavirus Makers

L’Hospital de Sant Camil ha rebut bones notícies en les darreres hores en format de material per combatre la Covid-19. D’una banda, respiradors per assistència i, d’una altra, viseres protectores per al personal.

Aquest matí han entrat al recinte hospitalari dos dels quatre respiradors que produeix Seat a la seva fàbrica de Martorell i que ha adquirit l’Ajuntament de Sant Pere de Ribes per a l’hospital comarcal. Es tracta d’unes peces homologades que permeten complementar el material convencional, un cop la seva disponibilitat va al límit. La producció que està realitzant Seat està arribant a diversos hospitals catalans com un suport en moments en què es necessita més material. L’alcaldessa, Abigail Garrido, va activar l’operació amb Seat, tan bon punt va tenir notícies, fa pocs dies, que la fàbrica de Martorell estava duent a terme el procés.

Per altra banda, Sant Camil també ha rebut en els darrers dies un paquet de viseres protectores per al personal del centre, tant mèdic, com sanitari, administratiu o de neteja, que ja han estrenat. Es tracta d’un material realitzat en la xarxa de col·laboració Coronavirus Makers, creada arreu de l’Estat i que agrupa petites empreses i particulars que tenen impressores 3D. Organitzats per territoris, al Garraf i Alt Penedès n’hi ha 200, que han produït tant viseres com ganxos obreportes per a Sant Camil i l’Hospital de Vilafranca.

Aquestes dues bones notícies es produeixen en una jornada en què, per primer cop en els últims set dies, Sant Camil no ha hagut de lamentar cap mort. Tampoc ha rebut cap ingrés nou per coronavirus i, a més, ha lliurat set noves altes, que arriben a les 93, des que fa dues setmanes en va tramitar la primera.

Sant Camil
DiaIngressatsMortsAltes
Divendres 2033
Dissabte 21432
Diumenge 22542
Dilluns 23683
Dimarts 2410741
Dimecres 2510354
Dijous 2610367
Divendres 27113817
Dissabte 28138919
Diumenge 291631020
Dilluns 301701723
Dimarts 311591737
Dimecres 11641947
Dijous 21552254
Divendres 31352767
Dissabte 41273281
Diumenge 51273588
Dilluns 61273593
Dades acumulades

Llegeix totes les novetats a CORONAVIRUS HORA A HORA